اخبار

مراسم تجلیل از حقوق سالمندان قهرمان در کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ امروز صبح به مناسبت روز جهانی سالمند مراسم تجلیل از سالمندان با هدف تجلیل از حقوق سالمندان قهرمان با اجرای گروف دف زنی و برگزاری مسابقه دومینو بین سالمندان آسایشگاه برگزار شد.

سازمان ملل در سال ۱۹۸۲ شورای جهانی سالمندی را تشکیل داد و در همان سال طرحی را برای تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه داد تا اینکه در سال ۱۹۹۰ این شورا اول اکتبر را روز جهانی سالمندان تعیین کرد.

تکریم سالمندان و احترام ویژه آنان، از آموزه های روشن فرهنگ اسلامی است. قرآن مجید که دفتری گشوده از نور و هدایت است، در آیه23 سوره اسراء می فرماید: «به پدر و مادر نیکی کنید. هرگاه یکی از آن دو، یا هر دو آنها نزد تو به سن پیری رسند، کمترین اهانتی به آنها روا مدار و بر آنها فریاد مزن و گفتار لطیف و سنجیده و بزرگوارانه به آنها بگو.» پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نیز در سخنی گران قدر، والایی سالمندان را این گونه ترسیم می کند: «احترام به پیران امت من، گرامی داشت من است.»

دکتر افشین وجدانی مدیر آسایشگاه در خصوص تکریم سالمند و حقوق سالمند، بزرگداشت سالمندان را زمینه ساز احترام خود انسان دانست و گفت: به بزرگانتان احترام بگذارید تا کوچک ترها به شما احترام بگذارند.

ایشان از روحیه شادی و نشاط و همچنین امیدواری در این دوران تاکید کردند و اظهار کردند: سالمندان برکت سفره زندگی ما انسانها هستند و احترام به آنها واجب است آنان در واقع پیامبران مردم خودشان هستند. سالمندی فرایند طبیعی زندگی ما انسانهاست که باید مورد احترام باشد.یا به عبارتی سالمندی آغازی دیگر در زندگی است با کوله باری از تجربه.

گفته‌های تو روشنی‌بخش راه زیستن‌مان و چشمان کم سوی تو، ستاره‌های شبستانِ زندگی ماست. دست‌های پینه بسته‌ات جغرافیای دردهای زمین است و چین‌های پیشانی‌ات تاریخ مرارت‌های روزگار.

 

دیدگاهتان را بنویسید