اخبار

مراسم بزرگداشت روز قلم با حضور اصحاب قلم درآسایشگاه خیریه کهریزک البرز برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛مراسم بزرگداشت روز قلم با حضور اصحاب قلم و جمعی از مدیران و مسئولین مراکز لاله و یاس و همچنین تعداد زیادی از مددجویان آسایشگاه برگزار شد.

قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان ها و بیان کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است. قلم، زبان دوم انسان هاست. هویت، چیستی و قلمرو قلم بسیار گسترده تر از آن است که در بیان بگنجد. هرگونه رشد و پیشرفت، پیروزی و آرامش و معرفت و شناخت، ریشه در قلم دارد. تمدن ها، تجربه های تلخ و شیرین و علوم با نوشتن ماندگار می شوند و آیندگان مملو از تجربه و پر از راه حل هایند.

در این روز فرخنده، قلم را و نوشتن را جشن می گیریم و هر آن که را، که دستی در نوشتن و خلق کردن دارد، ارج می نهیم. چرا که قلم وسیله ای برای خلق کردن، و نوشتن، ابزاری برای ثبت تاریخ و فرهنگ است و خوشا به سعادت جامعه ای که این چنین ارزشی را برجسته نموده است و به پاس آن، تاریخی مشخص را در تقویم رسمی کشور ثبت نموده است. به همین مناسبت جشنی با حضور جمعی ازصاحب نظران عرصه کتابخوانی و برخی از مدیران و مسئولین مراکز لاله و یاس برگزارشد.

در این مراسم دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز با تکریم اهل قلم گفت: هرچقدر درباره آن‌ها بگوییم و آن‌ها را تکریم کنیم ذره‌ای بیش در برابر کارهای آن‌ها نخواهد بود.

دکتر وجدانی ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و مدعوین بیان کرد: کتاب تنها دوستی است که بی ادعا می آموزد، وی هم چنین: بر ترویج فرهنگ کتابخوانی درسالمندان و معلولان با توجه به تحقیقات علمی روانشناسان بر تقویت حافظه، کاهش استرس، خواب راحت تر ،آرامش بیشتر وافزایش تمرکز، تاکید کرد.

میلاد احمدی مدیر روابط عمومی آسایشگاه در حاشیه مراسم نکو داشت روز قلم گفت: باتوجه به اهمیت فرهنگ و هنر و تاثیر آن بر زندگی افراد ؛ درنظر گرفته شد که این روز به ترویج این فرهنگ در میان مددجویان پرداخته شود و بهانه ای شود که این روز را ارزشمند بدانند و هر آنچه را که به قلم و نوشتن مربوط می شود، والاتر از هر پدیده ی دیگری در دنیا بدانند.  و همین بهانه ای است تا مددجویانمان بیشتر بخوانند و بیشتر بنویسند.

درپایان تعدادی از سالمندان و معلولان مراکز یاس و لاله با حضور در کتابخانه آسایشگاه به حافظ خوانی و داستان نویسی پرداختند و مورد تشویق حاضرین قرار گرفتند. و در پایان با اهداء جوایز به رسم یادبود از این عزیزان تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید