اخبار

به مناسبت روز جهانی معلول مراسمی با حضور مردم و مسئولین در کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ، مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولان ( 12 آذر- 3 دسامبر ) و تکریم معلولان و ایجاد همبستگی میان اعضاء و شاد نمودن آنان، صبح روز یکشنبه در رستوران آسایشگاه با حضور مسولین استانی ،معاونین و مدیران مراکز برگزار شد.

معلولان باید فرصت یابند تا استعدادهای خلاّق هنری و فکری خود را رشد داده و آن را نه تنها برای منافع خود، بلکه برای غنی سازی جامعه به کار گیرند. به این منظور، باید دسترسی آنان برای مشارکت در فعالیت های فرهنگی تضمین شود.

دکتر وجدانی مدیر آسایشگاه به مناسبت روز جهانی معلول اظهار کرد: این افتخار را داریم که مراکزی به همت سازمان بهزیستی راه اندازی شده که به عنوان مرکز نگهداری و روزانه و مراکز homcaer که خدماتی را به معلولین عزیز ارائه می کند.

وی گفت:در حال حاضر 166سالمند معلول، 227 معلول جسمی حرکتی و بیمار ms ، 191 کودک معلول در مجموعه از خدمات سه گانه HOM CAER، DAY CAER،شبانه روزی استفاده می کنند.

دکتر وجدانی با بیان اینکه معلولیت محدویت نیست، تصریح کرد: بهترین واکنش در برابر معلولیت اعم از مادر زادی و یا حادثه ای باعث آن شده باشد ،واکنش پذیرش است.ما به عنوان یک موجود زنده در لحظه ای از زمان زندگی را شروع می کنیم بدونه اینکه خودمان خواسته باشیم و یا اختیاری از خود داشته باشیم ….و در یک لحظه زمان ،لحظه ای زندگی را ترک می کنیم .در نهایت ما یک موجود مختار هستیم در حد فاصل دو نقطه که به اجبار برای ما ایجاد شده ، لحظه تولد و لحظه مرگ.

دکتر وجدانی اظهار کرد: سازمان بهداشت جهانی به مناسبت روز جهانی معلول هر سال یک شعار را انتخاب می کند که شعار امسال: “جامعه ای پایدار و انعطاف پذیر برای همه بسازیم. ” می باشد.وی تاکید کرد: امیدواریم که جامعه ای سالم داشته باشیم هم از نظر بهداشت روانی و هم بهداشت اجتماعی در حد مطلوب.

نمایش کمدی، اجرای موسیقی شاد، مسابقه خوانندگی و دکلمه توسط معلولان مختلف جسمی و ذهنی از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

در پایان، از سوی مسولان و مدیر مرکز یاس خانم دکتر جهانگرد از فعالان در بخش های مرتبط با معلولان با اهدای هدایایی تقدیر شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید