اخبار

کارگاه آموزشی خوراکیهای پیشنهادی فصل بهار ویژه سالمندان در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ امروز صبح دومین جلسه کارگاه آموزشی خوراکیهای پیشنهادی درفصل بهار ویژه سالمندان توسط خانم ابراهیمی کارشناس صنایع غذایی با حضور 65 نفر از سالمندان مرکز شبانه روزی لاله برگزار شد.

ابراهیمی اظهار کرد: همزمان با پایان یافتن فصل زمستان و فرا رسیدن بهار، شاهد بروز تغییرات اساسی در طبیعت و بدن هستیم که این تغییرات نه تنها محیط اطراف ما را تحت الشعاع خود قرار می دهد، بلکه بر چگونگی و عملکرد اندام ها و دستگاه های درونی بدن نیز تاثیر می گذارد.

ابراهیمی در ادامه گفت: در فصل بهار به علت گرمای معتدلی که ایجاد می‌شود، مواد زائد رقیق شده و در بدن پخش می‌شود و اگر بدن نتواند آنها را به طور کامل دفع کند، باعث بیماری‌های خطرناکی می‌شود.

وی با بیان اینکه، در متون طب ایرانی از غذاهایی مانند آش، بورانی اسفناج، بورانی شبدر و یونجه، کاهو سکنجبین، سمنو، آش شبدر و قره قروت به عنوان بهترین و سبک ترین غذاهای ایرانی برای فصل بهار نام برده شده است، تصریح کرد: مصرف این خوراک‌ها موجب پاکسازی خون، تقویت اعصاب و قوای بدن شده، همچنین مصرف حبوباتی مانند ماش، نخود فرنگی و جو نیز توسط حکمای طب ایرانی توصیه شده است.

گفتنی است در این کارگاه پیشنهاد شد از چه نوع غذاها و میوه های استفاده شود تا به دفع سموم بدن و پاکسازی کبد کمک کند و همچنین رژیم غذایی که باعث افزایش ایمنی بدن و جلوگیری از بیماریها و سستی بدن در این فصل است. پیشنهاد داده شد.

در پایان با توجه به استقبال سالمندان از این کارگاه آموزشی سوالاتی مطرح شد که به نفرات برترجوایزی اهداء شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید