اخبار

کارگاه آموزشی دو روزه (بالا بردن سطح سلامت و ایمنی سالمندان) در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ، کارگاه آموزشی دو روزه در مرکز سالمندان روزانه لاله برای دو گروه  سالمندان خانم و آقا با هدف بالا بردن سطح سلامت و ایمنی سالمندان با مصرف خوراکیهای خاص در فصل زمستان برگزار شد.

ابراهیمی در خصوص توجه به سالمندان و  اهمیت این کارگاه گفت :کهنسالی یا سالمندی یکی از مراحل زندگی است. در واقع پیری بیماری نیست بلکه یک جریان زیستی است که کلیه افراد بشر را شامل شده و نمی توان آن را متوقف کرد. بنابراین اگر آمادگی های لازم برای آن از سوی فرد، جامعه و حاکمیت وجود داشته باشد، می تواند به خوبی و با کمترین عارضه برای فرد و اطرافیان وی طی شود.

وی همچنین با تاکید برکارگاه های آموزشی در دوران سالمندی، هدف از برگزارای این کارگاه آموزشی را  بالا بردن سطح سلامت و ایمنی سالمندان با مصرف خوراکیهای خاص در فصل زمستان  دانست و اشاره کرد: سالمندان گروه خاصی از افراد جامعه هستند که مانند سایر اقشار جامعه نیازهای مختص سن خود را دارند. مراقبت از این افراد به دلیل فراوانی بالای بیماریهایی نظیرفشارخون، بیماریهای قلبی، سکته و دیابت، سرطان، بیماریهای تنفسی، بی اختیاری ادرار ، کاهش قدرت بینائی و شنوایی، ضعف های استخوانی  عضلانی و اختلالات روانی نیازمند داشتن دانش، مهارت و تخصص بالا است.

اولین  جلسه این کارگاه دیروز دوشنبه دهم دی ماه  ساعت  10 صبح در بخش روزانه لاله با حضور و مشارکت 75 نفر از سالمندان خانم برگزار شد و امروز نیز با حضور حداکثری سالمندان آقا برگزار شد که در پایان کلاس سوالاتی در خصوص موضوع کارگاه از سوی سالمندان مطرح و در مورد آن بحث و گفتگو شد. در پایان به کسانی که پاسخ درست دادند جوایزی اهداء شد.

دیدگاهتان را بنویسید