اخبار

پنجمین رویداد کارآفرینی تازه شو با موضوع کارآفرینان توان یاب در کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ امروز صبح پنجمین رویداد کارآفرینی تازه شو با موضوع کارآفرینان توان یاب با مشارکت پارک علم و فناوری البرز و حضور دکتر احد حیدری، وحید رجبلو مددجوی کهریزک بعنوان بنیانگذار استارتاپ توانتیو و برنامه نویس وب سایت و همچنین مدیران و معاونین آسایشگاه در سالن آمفی تئاتر برگزار شد.

در این همایش دو ساعته که بصورت نشست میزگرد در سالن آمفی تئاتر برگزار شد در ابتدا دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز ضمن خوش آمد گویی به مهمانان و حاضران در سالن با اشاره به پیشینه کارآفرینی و وضعیت کلی توان یاب ها توضیحاتی را ارائه دادند.

در ادامه آقای مهندس خوش آرایی مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری استان البرز در یک طرف میز گرد سوالاتی از قبیل : 1-نوع مشارکت خیرین در امور توان یاب ها2-مشاغل مخصوص توان یاب ها3- اهمیت افزایش انگیزه کارآفرینی در میان توان یاب ها و ….مطرح کرد و در طرف دیگر این میز گرد آقای دکتر وجدانی مدیر آسایشگاه در مورد سوالات مطرح شده توضیحات لازم را دادند و حمایت های مجموعه را از توان یاب های کهریزک اعلام کردند و گفتند ما به دنبال رسالت اصلی در موسسه خیریه کهریزک تلاش خواهیم کرد با وجود خیرین عزیز حتما در این رویداد با برنامه ریزی فعالان این حوزه گامی بزرگ برداشته شود.

خانم زارعی مدیر امور روانشناسی آسایشگاه در خصوص رویداد کارآفرینی تازه شو با محوریت کارآفرینان توان یاب افزودند: معلولان جسمی- حرکتی از نظر شایستگی ها با دیگر کارآفرینان تفاوتی ندارند و این موضوع درمورد افرادی که در طول زندگی دچار معلولیت شده اند، بیشتر صدق می کند، زیرا این افراد معتقدند بسیاری از توانمندیهای خود را پیش ازمعلولیت به دست آورده اند. با معلولیت، محدودیتهایی از نظر حرکت برای آنها به وجود آمده است، اما از لحاظ فکری و ذهنی تفاوتی با دیگران ندارند و حتی سعی می کنند با استفاده از ویژگیهای مثبت خود، ضعف هایشان را پوشش دهند و در بسیاری از شایستگی ها از افراد عادی سرآمد باشند(مانند تعهد فردی و کاری، یادگیری فعال، تلاش و پشتکار).

وی در ادامه گفت: همچنین، مصاحبه با کارآفرینان نشان می دهد این افراد، خودباوری و اعتماد به نفس بالایی داشتند و به خوبی توانستند خود را با شرایط معلولیت سازگار کنند.

مهندس خوش آرای نیز ضمن تاکید در برگزاری برنامه های تازه شو خاطر نشان کرد: رویداد تازه شو، برای نخستین بار در پارک علم و فناوری البرز طراحی و برگزار شد و قرار است با بحث و گفتگو پیرامون مسایل پیش روی کارآفرینی با کارآفرینان موفق، مسیری را پیش روی علاقمندان این حوزه قرار دهد. هدف اصلی این رویداد آشنایی توان یابان با مسیر کارآفرینی و ایجاد انگیزه در آن ها می باشد.که این رویداد با همت مدیران و مسولین کهریزک استان البرز با حضور مددجویان توان یاب این مرکز با استقبالی بی نظیر برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید