اخبار

نمایشگاه تابلو های نقاشی سالمند محمد رنجی در کهریزک البرز بر پا شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ نمایشگاه تابلو های نقاشی « محمد رنجی » صبح  روز دوشنبه  چهاردهم اسفند ماه با حضور جمعی از هنرمندان نقاشی و علاقه مندان به هنر به مدت چهار روز در ساختمان لاله آسایشگاه کهریزک استان البرز برپا شد .

آثار این نمایشگاه روایتی بصری از زوایای مختلف طبیعت و درون انسان است؛طبیعت و درختانش سهم بسیار مهمی در تلطیف روح و روان انسان ها دارند و این هنرمند است که هربار با صیقل دادن چوب و نگاشتن قلم نقاشی دنیای جدیدی را همراه با نقش  و رنگ های متفاوتی کشف می کند.

حسینی مسئول مرکزشبانه روزی سالمندان مرد گفت: نقاشی ؛ ناخوآگاه نمایانگر درون و افکار هستند که به دور از محدودیت های ذهن آگاهمان پدید می آید و اسرار ناگفته شخصیت ما را به تصویر می کشد. یکی از فواید نقاشی کشیدن باعث آرامش ذهن و خالی کردن ذهن از دل مشغولی ها است. از دیگر فواید نقاشی باعث تقویت قدرت مغز و حافظه و سلامت ذهنی و قدرت برقراری ارتباط و بالا رفتن خلق می شود .

شایان ذکر است سالمند محمد رنجی با وجود بیماری پارکینسون نقاشی های زیبایی را خلق کرده است که در این نمایشگاه تابلو های نقاشی با موضوع انسان ، طبیعت و تنهایی  به نمایش درآمده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید