اخبار

مراسم روز جهانی چپ دست ها در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ روز ۱۳ اوت برابر با ۲۲ مرداد به نام روز جهانی چپ‌دست‌ها با برگزاری مراسم ویژه برای سالمندان، معلولان و کودکان آسایشگاه با هدف پیکار با باورهای خرافاتی درباره چپ دست ها برگزار شد.

مولود موسوی روانشاس مرکز شبانه روزی سالمندان لاله گفت: چپ‌دستی به مفهوم تمایل طبیعی افراد در استفاده از دست چپ برای انجام کارهای گوناگون و به ویژه نوشتن است. به‌طور طبیعی، بیشتر انسان‌هاراست‌دست هستند به این معنا که برای انجام کارهای روزمره، استفاده بیشتری از دست راست به عمل می‌آورند. یکسان‌دستان گروه خیلی کوچکی از انسان‌ها هستند که توانایی استفاده از دست چپ و راست را به‌طور یکسان دارند.

وی در ادامه افزود: یکی از راه های فعال سازی مغز توانایی استفاده کامل از هر دو دست می باشد  به همین منظور مراسمی به منظور افزایش عملکرد بین هر دو گروه سالمندان شبانه روزی و روزانه برگزار شد. در این مسابقه ای بین  افراد راست دست برای انجام  مهارت هایی نظیر نوشتن یک متن با دست چپ , برش زدن اشکال مختلف هندسی با دست چپ انجام شد. همچنین تمرین هایی به منظور افزایش هماهنگی بین چشم و دست  نیز انجام گرفت .

گفتنی است در روز چپ دست ها نیز در مراکز نیلوفر و یاس برنامه چالش نقاشی و خطاطی با دست غیر برتر با حضور بانوان سالمند، کودکان و مادران آنها و پرسنل برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید