اخبار

مراسم تولد فصلی کودکان مرکز اتیسم در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز؛ امروز صبح نوزدهم خرداد ماه مراسم تولد فصلی کودکان (فصل بهار) بخش روزانه اتیسم مرکز نیلوفر به همت نیکوکاران و خیرین این مرکز با حضور خانواده های کودکان برگزار گردید.
جشنی که فرشتگان کوچک و بی بال و پر میزبان آن بودند و با حضور گرم خیرین از شادی در پوست خود نمی گنجیدند.
در این جشن تولد که به همت نیکوکاران و خیرین البرزی برگزار شده بود بانوان نیکوکار البرزی هم چون جشن های قبل خاطرات تازه ای از محبت را ثبت کردند و با نوازش کودکان آسایشگاه خود را در شادی کودکان سهیم نمودند.
احمدی مدیر روابط عمومی اظهار کرد: تولد برای همه حس خیلی زیبایی است و هر کسی در این روز دوست دارد خاطرات تولدش به تصویر کشیده شود.تولد در واقع بهانه ایست برای دلتنگ شدن و بهانه ای برای جمع شدن دوستان و برای با هم خندیدن.
وی در ادامه افزود: معجزه جشن تولد ارتباط مسالمت آمیز خانواده و فرزند را برقرار خواهد کرد، از این رو کودکان نیز فرصت می یابند مهارت های خود را بالا برده و برای انجام کارهای مثبت و اثرگذار تلاش کنند.
لطفی مسئول مرکز روزانه اتیسم گفت: جشن تولد تاثیر شگرفی در بهبود رفتارها و برخوردهای کودکان با والدین و اطرافیانشان دارد. مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد کودکان در جشن تولد سیگنال های مثبتی از ذهن خود دریافت می کنند که این امر به چالاکی، قدرت اراده و تمایل به برقراری دوستی های بیشتر می انجامد. این انرژی به راحتی از بین نمی رود بلکه از فرزند به پدر و مادر منتقل شده و در زمان کوتاهی تاثیرات مطلوبی بر رفتارهای اجتماعی او در تعامل با خانواده و جامعه می گذارد.
وی هدف از برگزاری جشن های تولد فصلی را تقویت مهارت ارتباطی-اجتماعی و ایجاد محیطی شاد و مفرح دانستند.
گفتنی است این مراسم با اجرای برنامه هایی چون موسیقی کودک، گریم کودک و ….. همراه بود که مورد توجه و رضایت حاضرین در این جشن قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید