اخبار

سومین دوره اموزش وتوانبخشی اتیسم با حضور مدیران ومسئولین آسایشگاه خیریه کهریزک برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک البرز، صبح روز پنج شنبه سومین همایش اتیسم با محوریت

آموزش وتوانبخشی اتیسم  درسالن آمفی تئاتر آسایشگاه خیریه کهریزک البرز با حضور جمعی از  مدیران و معاونین موسسه خیریه کهریزک وجمعی از خیرین وفعالان اوتیسم برگزارشد .

درابتدای جلسه دکتر حسن احمدی مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک ضمن خیر مقدم و قدردانی  از همه خیرین و فعلان اوتیسم ازتیم توانبخشی وآموزشی این مرکز و مدیر کل اداره بهزیستی جناب آقای کشاورز در حمایت از بیماران اتیسم  تشکر کرد ودرخصوص استراتژی شرایط نگهداری مددجویان درسه حوزه هوم کر ، دی کر ، ومراقبت شبانه روزی این مرکز توضیحاتی داد و توسعه بخش (هوم کر) مراقبت درمنزل را با توجه به هزینه کمتر و آرامش  بیشتر برای مددجویان خواستارشد .

وی افزود: بیش از چهار هزار نفر درتهران به اتیسم مبتلا هستند وبحث پیشگیری وآموزش وتوانبخشی با توجه به کادر پزشکی ومربیان وروانشناسان متخصص که دراین مرکز به ارائه کاملترین خدمات درمان می پردازند، باعث شده است تا از این مرکز  به عنوان قطب اتیسم یاد شود و از این رو باید از همه ی مسئولین این مرکز که خالصانه فعالیت می کنند تشکر کرد .

درادامه دکتروجدانی روشن مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک البرز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های بخش اتیسم موسسه خیریه کهریزک، به علل وگسترش این بیماری درسال 2017 در سطح بین المللی اشاره کرد وافزود : اتیسم یک اختلال نا شناخته است که علائم اولیه شناخت این بیماری درزمان نوزادی کمتر بروز می کند .

شیوع اوتیسم درسطح بین المللی درپسران بیش ازدختران است و پذیرش  6 دختر اتیسم و75 پسر اوتیسم تائیدی برشیوع بیشتر اتیسم درپسران می باشد .

در حاشیه ی این مراسم، تعدادی از کودکان اتیسم موسسه خیریه کهریزک، ضمن انجام حرکات ورزشی و مهارتی که توسط مربیان دلسوز خود فراگرفته بودند، لحظات شاد و زیبایی را برای حضار پدید آوردند.

در انتهای همایش، فعالین اتیسم، با ساخت پازلی به نشانه ی حمایت از اتیسم، میثاق نامه ای امضا کرده و متعهد شدند که همواره یار و یاور موسسه خیریه کهریزک، در حمایت و آموزش و توانبخشی کودکان اتیسم باشند.

دیدگاهتان را بنویسید