اخبار

اولین همایش سندروم داون در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ اولین همایش سندرم داون با حضور جمعی از خانواده های دارای سندرم داون، کودکان دارای سندروم داون و مدیران و معاونین آسایشگاه در جهت ایجاد انگیزه و دلگرمی و نیز تقویت تفکر مثبت در خانواده های دارای کودک سندرم دان، در سالن آمفی تئاتر ساختمان اقاقیا برگزار شد.

دکتر شیرازی در اولین همایش سندرم داون در سخنانی اظهار کرد: ” سندرم داون ” ، نوعی بی نظمی در ترتیب کوروزومی است که د ر مراحل جنینی و هنگام تقسیم سلولی رخ می دهد، کسانی که سندرم داون دارند در سلولهای بدن خود به جای 46 کروموزوم ، 47 کروموزوم دارند کروموزوم بخش بسیار کوچکی از سلول است که ژن ها در آن جمع شده اند و حاوی اطلاعاتی است که بدن مارا شکل میدهد به عنوان مثال: رنگ پوست-چشم- موها مونث و مذکر بودن در همین بخش کوچک مشخص میگردد. کروموزوم اضافی در بدن فردی که سندرم داون دارد در روال شکل گیری موارد یاد شده تاثیر می گذارد. افراد با سندرم داون تفاوتهایی با دیگران دارند، بخشی از این تفاوتها مربوط به خصوصیات ظاهری و بخش دیگر مربوط به ویژگیهای ذهنی می شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در آسایشگاه خیریه کهریزک بستر های خوبی درحمایت از خانواده ها در ابعاد آموزشی و اجتماعی فراهم شده است و میتوان با همکاری سایر ارگان‌های دخیل و افراد خیر موقعیتی را فراهم کرد تا فرشتگان پاک سندروم داون با عواطف و احساسات پاک و خوش قلب بتوانند با دریافت آموزشهای لازم وارد جامعه شده و افرادی اثر گذار باشند.

این همایش با حضور 35نفر از کودکان و نوجوانان موفق سندرم دان و در جهت ایجاد انگیزه و دلگرمی و نیز تقویت تفکر مثبت در خانواده های دارای کودک سندرم دان، برگزار شد.

سحرانه جوادی مدیر مرکز جامع نیلوفر اظهار کرد: در این همایش که با هدف معرفی توانمندی های کودکان سندرم دان، پیگیری و پشتکار خانواده در جهت اجرای برنامه های آموزشی و توانبخشی و نیز حمایت جامعه و کشف استعدادها و توانمندی های آنان برگزار شد.

جوادی تصریح کرد: با توجه به پتانسیل های علمی که در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز وجود دارد می توانیم با برگزاری اینگونه همایش ها ، همگام و همراه  در کنار خانواده های این عزیزان قرار بگیریم.

گفتنی است؛ در این همایش  اجرای موسیقی و دکلمه، اجرای شعر و سرود به زبان انگلیسی و سخنرانی مادران دارای کودک سندرم دان انجام شد

 

دیدگاهتان را بنویسید