اخبار

اولین دوره مسابقات شطرنج بین کارکنان و معلولان در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ اولین دوره مسابقات شطرنج تیمی بین کارکنان و معلولان آسایشگاه با حضور مهدی کیانپور رئیس هیئت شطرنج استان البرز در مرکز آموزش و توانبخشی روزانه معلولان یاس برگزار و در طی مراسمی از نفرات برتر با اهدای لوح و مدال قهرمانی تقدیر و تشکر شد.

ندا فکر مسئول امور ورزشی آسایشگاه در خصوص برگزاری این مسابقات گفت: اولین دوره مسابقات شطرنج سراسری آسایشگاه  با همکاری هیئت شطرنج استان البرز و در تاریخ 30/4/98 لغایت 01/04/98در مرکزآموزش و توانبخشی روزانه معلولان یاس برگزار شد.

در اولین روز این رقابت ها شطرنج بازان در پنج دور با یکدیگر به رقابت پرداختند و نفرات برتر مشخص شدند که در دومین روز مسابقات 5 نفر برتر رقابت شطرنج توانخواهان در قالب یک تیم با 5 نفر شطرنج باز برتر پرسنل با یکدیگر به رقابت پرداختند و در پایان تیم توانخوان با نتیجه 3 بر 2 موفق به برد و دریافت کاپ قهرمان قهرمانان شد.

وی در ادامه افزود: مراسم اختتامیه و اهدا جوایز نیز روز سه شنبه  مورخ 01/05/98  با حضور جناب مهدی کیان پور مسئول هیئت شطرنج و چند تن از مدیران مدارس شطرنج استان البرز برگزار شد. هچنین به پدیده مسابقات که شگفتی ساز مسابقات نیز بودند جوایزی به رسم یادبود اهداء شد.

ترابی کارشناس ورزش مرکز یاس هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد حس رقابت و انگیزه برای حضور پر رنگ تر در رقابت های ورزشی و آماده سازی توانخواهان جهت شرکت در مسابقات خارج از مرکز و آگاه سازی توانخواهان از میزان توانمندی آن ها دانست.شایان ذکر است در برگزاری این مسابقه مدرس شطرنج جناب کیهان که مربیگری ورزشکاران کهریزک را به  عهده دارند همکاری و نقش بسار پررنگی را ایفا نمودند.

گفتنی است نفرات برگزیده این دوره از مسابقات که در مجموع پنج نفر بودند با حمایت های هیئت شطرنج استان البرز و مدارس شطرنج مبلغ ۸۵۰ هزار تومان پاداش دریافت کردند.

اسامی نفرات برتر توانخواهان : نفر اول محسن سیراسپان، نفر دوم حسن شکفته، نفر سوم فرزین سوراسرافیل،ن فر چهارم شبنم روحی، نفر پنجم حسن شکوهیده

 

 

پدیده مسابقات : آقای مسلم کاظم نژاد – میلاد علیاری

برنده جایزه کم سن ترین بازیکن : رضا عبداللهی

نتایج بازی پرسنل و توانخواهان

محسن سیراسپان     1-0    محمد مهدی قیاسی

حسن شکفته          0-  1  حمید نظری

فرزین صور اسرافیل   1-0    مهران یوسفی

شبنم روحی           0-1     کورش رشادت

حسن شکفته         1-0        ابراهیم گچیلو

دیدگاهتان را بنویسید