اخبار

مراسم باشکوه اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت ابوالفضل (ع) درآسایشگاه خیریه کهریزک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک، همزمان با چهارم شعبان و روز جانباز جشن سالگرد میلاد علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) با حضور پرشور سالمندان، معلولان و کودکان در مراکز نیلوفر، یاس و لاله برگزار شد.
در این مراسم ابتدا تعدادی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به ذکر مدیحه سرایی و شعر خوانی در وصف ویژگی های علمدار قهرمان دشت نینوا و نقش جانبازان در انقلاب اسلامی پرداختند.
حضور اعضای گروه موسیقی و مداحان مولودی خوان با همراهی خانم ساجدی از یاران مهربان و ثابت قدم آسایشگاه خیریه کهریزک، از جمله عزیزانی بودند که شادی را به سالمندان، معلولان و کودکان مجموعه تقدیم نمودند.
در این مراسم دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه پیرامون شخصیت و رشادت مندی های حضرت ابوالفضل العباس سخنرانی نمودند. دکتر وجدانی حضرت عباس را از لحاظ معرفتی فردی موحد و بسیار بزرگی دانستند که در دامان امیرالمومنین پرورش یافته و از حیث توحید که زیر بنایی‌تر اصل اسلام است، مراحل عالیه توحید را طی کرده و از کودکی مراتب معرفت وی ظاهر و بارز بوده است. همچنین در بعد عبادت، وی یکی از عابدترین افراد زمان خود بود که جای عبادت در چهره و پیشانی وی برای سجده های طولانی واضح و بارز بوده است.
وی همچنین با تشکر از خیرین و نیکوکاران خانواده بزرگ کهریزک اشاره کردند: تمامی ملزومات مورد نیاز برای پذیرایی از مددجویان و میهمانان توسط خیرین و نیکوکاران در این مراسم با شکوه تهیه شده است. تا در خدمت به خانواده بزرگ کهریزک همچون همیشه عاشقانه و دلسوزانه پیشقدم باشند و با ایجاد ساعاتی خوش مددجویان این خانه را خوشحال کنند.
گفتنی است این مراسم با اجرای موسیقی و مولودی شاد به مدت سه ساعت در مرکز نیلوفر برگزار شد.
ایام نشاط و شور امت آمد
هنگام سرور و أخذ حاجت آمد
روز سه و چهار و پنج ماه شعبان
از جانب حق سه پیک رحمت آمد
میلاد حسین است و ابوالفضل و علی
یعنی که سه منشأ سعادت آمد
آن ماه که ماه حاجتش میخوانند
ما بین دو خورشید امامت آمد

دیدگاهتان را بنویسید