اخبار

56 دانش آموز معلول و توانمند ساکن در آسایشگاه خیریه کهریزک ، با بدرقه رسمی مدیران و مسئولین مجموعه راهی کلاسهای درس شدند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ مرکز آموزشی (( ما می خواهیم ، ما می توانیم )) با حضور دانش آموزان پر جنب و جوش خود ، سال تحصیلی 97-96 را رسماً آغاز کرد.

در روز افتتاحیه رسمی مدرسه معلولین کهریزک ، علاوه بر دانش آموزان ، محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه ، معاونین و مدیران مجموعه و جمع زیادی از همیاران فرهیخته فرهنگی که رسالت آموزش و تدریس معلولین پر انگیزه را عهده دار هستند ، حضور داشتند.

در بخشی از این مراسم ، بانو بقایی سرپرست گروه همیاران با تشریح عملکرد مرکزآموزشی (( ما می خواهیم ، ما می توانیم )) اظهار داشت :

روزی که مصمم شدیم تا برنامه تحصیل دانش آموزان را اجرایی نمائیم ، با 6 نفر از این عزیزان آغازگر این کار ارزنده شدیم ،حال آنکه امروز 56 دانش آموز پر توان در سال تحصیلی جدید در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل خواهند شد.

بانو بقایی تصریح کرد :

عزیزان زیادی با پشتکار و حمایتهای فراوان همیاران فرهنگی توانستند از مدرسه کهریزک فارغ التحصیل شوند که این باعث افتخار همه آنها و مجموعه آموزشی فعال ماست .

محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک در بخش دیگری از مراسم ، افتتاحیه مدرسه معلولین را آغازی جدید برای یکسال پر تلاش دیگر ذکر کرد و از همه دانش آموزان این خانه بزرگ خواست که همچون همیشه در رقابتی آگاهانه ، به بهترین ها بیاندیشند و هرگز به حداقل ها قانع نباشند.

صوفی نژاد خطاب به همیاران ارجمند فرهنگی نیز یاد آور شد :

همه شما گرامیان به آن درجه از معرفت و خداباوری رسیده اید که داوطلبانه در محل زندگی معلولین این خانه حاضر شوید و کلاسهای درس را در خانه خود آنان بر پا دارید ، شاید باور این مسئله برای بسیاری سخت باشد اما حقیقت آن است که نیرویی خاص گامهای استوار شما عزتمندان جامعه را به این مسیر می کشاند و این افتخار را نصیب همه ما می نماید تا شاهد شکوفایی تحصیلی فرزندان این خانه باشیم.

شایان ذکر است مرکز آموزشی (( ما می خواهیم ، ما می توانیم ))با برخورداری از امکانات مختلف تحصیلی که جملگی توسط خیرین فهیم این مجموعه تهیه و تدارک دیده شده ، زیر نظر مربیان و معلمان افتخاری ، در مقاطع مختلف تحصیلی دانش آموزان معلول خود را همچون همه مدارس سطح کشور آموزش می دهد . همچنین در پایان هر ترم تحصیلی ، امتحانات این عزیزان زیر نظر آموزش و پرورش منطقه کهریزک برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید