اخبار

 دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی از آسایشگاه خیریه کهریزک البرز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ، تعداد 50 نفر از دانشجویان فعال رشته روانشناسی بالینی با هدف بازدید در راستای اجرای عملی دروس مرتبط با سالمندان و معلولان، در روز پنج شنبه مورخ 6 دی ماه از مراکز جامع نیلوفر، یاس و لاله دیدن کردند.

دانشجویان در این بازدید 3 ساعته که با هماهنگی انجام شده توسط جناب آقای دکتر محمد باقر حسنوند و خانم زارعی مدیر امور روانشناسی آسایشگاه انجام گردید، ضمن آشنایی با تعدادی از پرونده‌های بیماران و نشانه‌ها و علائم، آن‌ها را از نزدیک مشاهده کردند. در ابتدای این برنامه، زارعی مدیر امور روانشناسی آسایشگاه « توضیحات لازم در خصوص فرآیند پذیرش و بستری، انواع تست‌های روانشناسی، نحوه برقراری ارتباط با بیمار و خانواده و همچنین معرفی بخش‌های مختلف آسایشگاه را به دانشجویان ارائه کرد در ادامه با همراهی مدیر روابط عمومی‌ از بخش‌های مختلف مرکز دیدن کرده و  با تعدادی از سالمندان و معلولان به گفتگو پرداختند.

محمد باقر حسنوند دکترای تخصصی روانشناسی کودک ضمن ابراز خرسندی از نحوۀ برخورد پرسنل آسایشگاه فضا و محیط آسایشگاه را فراتر از مجموعه های موجود در کشور دانست و همچنین ابراز داشت: هدف از این بازدید در راستای اجرای عملی دروس روانشناسی افراد با نیازهای خاص و توانبخشی افراد با نیازهای خاص مرتبط با افرادی که در آسایشگاه خیریه کهریزک نگهداری می شوند، می باشد.

وی همچنین گفت: من قبلاً از طریق رسانه‌ها با کهریزک و فعالیت‌های آن آشنا شده بودم اما امروز باور کردم که بخشی از بهشت در آسایشگاه خیریه کهریزک قابل‌مشاهده است؛ انسان‌های شریف و توانمندی که زندگی‌شان را وقف آموزش و نگهداری شبانه‌روزی گروهی از کودکان کم توان ذهنی، معلولان و سالمندان این جامعه می‌کنند و خیرین عزیزی که حتی در این روزها و مشکلات خاص اقتصادی، هیچ‌گاه اهالی کهریزک را فراموش نمی‌کنند. اینجا میعادگاه مردم عاشق به خیر و نیکوکاری است و من به حال خوش خادمین این مجموعه غبطه می‌خورم.

دیدگاهتان را بنویسید