اخبار

امین تارخ ، عشق آفرینی و خلق عاطفه را برجسته ترین آثار هنر نمایشی دانست که یک بازیگر می تواند با اتکاء به آن، عاشقی کند و انسان ساز شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ امین تارخ هنرمند پیشکسوت کشور و خالق نقش های ماندگاری چون ابن سینا، معصومیت از دست رفته و شیخ حسن جوری درسریال سربداران ، در جمع هنرمندان معلول کهریزک حاضر شد تا بخش هایی از توانمندی های این عزیزان پر تلاش را از نزدیک نظاره گر باشد.

وی سپس بانگاهی به مقوله معلولیت، به هنرمندان مشتاق کهریزکی گفت :

هرگز اعتقاد ندارم که به فرد معلول، توانخواه گفته شود و یا به نابینایان، روشندل. چرا که با این کارگویی می خواهیم به همگان اعلام نمائیم معلولیت یا نابینائی عیبی است که باید پوشانده شود.

تارخ تصریح کرد :

هر آنکس که نگاه تحقیر آمیزی به معلول داشته باشد ، خود شخص تحقیر کننده معلول است، چه بسا هستند پر شمار افرادی که ظاهری سالم دارند و از درون دچار معلولیت هستند که آنان نیازمند ترحم اند.

امین تارخ خطاب به هنرمندان نقش آفرین در نمایش باستانی (( رستم و سهراب )) گفت:

بازیگری، قدرتی به شما داده که می توانید زندگی کنید، عشق آفرینی کنید و خالق عاطفه و احساساتی پرشور باشید، این یعنی توانسته اید نشسته ایستادن را با تمام وجود به نمایش بگذارید.

تارخ به پنداشت خود از بدو ورود به کهریزک نیز اشاره و یاد آور شد:

از لحظه ورود به این مکان وسیع ، آرامشی توأم با همدلی را درک می کنم که این یک شانس بزرگ است برای من. شانسی که شاید به راحتی نصیب هر جوینده آرامش و عاطفه ای نگردد. بنا بر این مرا هم به عنوان رفیقی همدل در جمعتان پذیرا باشید و هر گاه احساس شد که می توانم در بخشی از امور اثر گذار باشم ، با صمیم جان در خدمت خواهم بود.

این هنرمند بر جسته کشورمان در پایان دیدار صمیمی خود با هنر جویان معلول کهریزکی ، خطاب به یکایک آنان گفت :

کلاهی بر سر ندارم ، اما به رسم ادب و تواضع، کلاه از سر بر می دارم و به همه شما هنرمندان سرزمین پاک ایران زمین تعظیم می کنم.

 

دیدگاهتان را بنویسید