اخبار

معاون توانبخشی بهزیستی شهرستان ری در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران ، آسایشگاه خیریه کهریزک را نقطه امنی برای بروز توانمندی های معلولینی دانست که قصد دارند از حداکثر توانایی ها و استعداد های خویش بهره مند گردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ جمعی از دانشجویان دانشکده علوم توانبخشی از دانشگاه ایران به کهریزک آمدند تا شاهد توانمندی های معلولین این مرکز خیریه باشند.

این دانشجویان که در مقاطع ارشد دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند ، رویکرد علمی خود در زمان حضور در کهریزک را ارزیابی جنبه های مختلف مددکاری – توانبخشی و نیز روانشناسی معلولین اعلام و بر اهمیت انسجام تشکیلاتی این مولفه ها در مراکز نگهداری تأکید کردند.

مهندس عابدینی معاون توانبخشی بهزیستی شهرستان ری که خود نیز از دانشجویان دانشگاه ایران است، با معرفی کهریزک به عنوان نمادی افتخار آفرین در عرصه خدمات رسانی به جامعه معلولین ، این مجموعه خیریه را صاحب استاندارد های بالا در توانبخشی مددجویان تحت پوشش دانست .

مهندس عابدینی اذعان داشت:

برای من که فعال در عرصه توانبخشی معلولین هستم ، باعث افتخار است که اعلام نمایم جنبه های توانمندی و توانمند سازی معلولین در عرصه های گوناگون توانبخشی در کهریزک همواره در حال بروز بوده است .

وی با اشاره به شعار سال سازمان بهزیستی کشور گفت :

(( دستم را نگیر ، راهم را هموارکن )) خط مشی اصلی همه مسئولین کهریزک است و اینان به تجربه و به فراخور سالها زندگی با معلولین به نیکی می دانند که باید در هموار سازی موقعیت و وضعیت معلولین اهتمام داشت .

معاون توانبخشی بهزیستی شهرستان ری با بیان اینکه هیچ عذر و بهانه ای در هموار سازی مسیر زندگی معلولین قابل پذیرش نیست ، یاد آور شد :

اگر توانستیم به روزی برسیم که در فراهم نمودن نیازهای عدیده معلولین برای یک زندگی با رفاه نسبی و نیز توانبخشی آنان در بکار گیری از توانمندی های مختلف اقدامات موثری انجام دهیم ، آن روز می توانیم اعلام نمائیم که فعالان قابل قبولی در بخش توانبخشی معلولین جامعه بوده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید