اخبار

اردوی تفریحی -زیارتی یک روزه ویژه سالمندان آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ اردوی  تفریحی- زیارتی یک روزه ویژه سالمندان آسایشگاه به مناسبت روز تولد حضرت معصومه(ص)  به مقصد امام زاده طاهر واقع در مهرشهر کرج  با حضور 40 نفر از سالمندان مرکز شبانه روزی لاله برگزار شد .

مولودی موسوی روانشناس مرکز شبانه روزی سالمندان مرکز لاله گفت: از منظر روانشناختی زیارت یعنی  مطلوب‌اندیشی و محبوب‌طلبی؛ تمام افرادی که وجودشان منبع آرامش و معنویت است به همین جهت آرمان‌های انسان غنی‌تر شده و آسیب‌ها کمتر می‌شوند. جایگاه زیارت در ارتقای وضعیت روحی و روانی بسیار اهمیت دارد، لذا نشاط معنوی از درون انسان سرچشمه می‌گیرد و این به آدمها آرامش می‌دهد.

موسوی در ادامه افزود: نشاط معنوی سرچشمه‌های زیادی دارد؛ یکی از زیباترین سرچشمه‌های نشاط معنوی زیارت آدمهای محبوب است.زیارت و خلوت کردن با ائمه معنویت انسان را ارتقا می‌هد. به مناسبت روز تولد حضرت معصومه (ص) اردویی زیارتی به امام زاده طاهر واقع در کرج با حضور سالمندان مرکز شبانه روزی و روزانه ساختمان لاله انجام پذیرفت  سالمندان به زیارت امام زاده و مزار عزیزان هنرمند کشوری نیز رفتند.

گفتنی است در این اردوی یک روزه، سالمندان از برنامه های تفریحی شامل گشت و گذار در فضاهای طبیعی استفاده کردند و همچنین چند نفر از سالمندان ضمن اجرای موسیقی برنامه ی همخوانی خود را اجرا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید