اخبار

اردوی یک روزه دانش آموزان مجتمع آموزشی مهدوی در حالی در آسایشگاه خیریه کهریزک بر پا شد که هنرمندان معلول مجموعه با هنر آفرینی خویش ، گوشه ای از توانمندی های خود را به میهمانان نوجوان و پر شور کهریزک عرضه داشتند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک ؛ جمع پرشوری از دانش آموزان مقطع متوسطه از مجتمع آموزشی مهدوی ، یک روز از برنامه تحصیلی خود را در جمع ساکنین سرای بزرگ کهریزک گذراندند تا با حقایق زندگی سالمندان و معلولین ساکن در این مجموعه آشنا شوند.

این نوجوانان آینده ساز جامعه در اقصی نقاط آسایشگاه به ویژه کارگاه های هنری ، مدرسه مددجویان و سرای فرهنگی و هنری حاضر شدند تا گوشه ای از توانمندی های معلولین پر استعداد و هنرجوی مجموعه را از نزدیک شاهد و ناظر باشند.

سمیه قنبری مشاور عالی مجتمع آموزشی مهدوی در حاشیه این اردوی دانش آموزی به خبرنگار کهریزک اظهار داشت :

شگفت آور است این ساماندهی بزرگ در گوشه ای دور از شهر تهران ، اما باعث سر افرازی است که اینگونه مهربانانه عمل می کنید و رونق می بخشید به زندگی معلولین پر استعداد و سالمندان کم توان جامعه .

وی ادامه داد:

دلسوزی شما در کار بزرگی که می کنید ، شایسته احترام است . برنامه هایی که در زندگی معلولین قرار داده اید تا در حرکت و جنب و جوش باشند، بسیار قابل تأمل است و بالاخره تصمیماتی که اجرایی می شود تا همگان شاد باشند و در حرکت ، بهترین اقداماتی است که روح زندگی را تقویت و در جریان نگه می دارد.

قنبری دانش آموزان حاضر در این اردو را سفیران نوجوان جامعه خواند و گفت :

این دانش آموزان با زبان شیوا و برداشت صحیح از حقایق زندگی همگانی معلولین و سالمندان ، می توانند در میان خانواده ها و دوستان خود ، ارتباطات عمیق شناختی از این گونه اماکن ایجاد نمایند که هم تشویقی است برای حضور سایر کسانی که تاکنون کهریزک را ندیده اند و هم مقدمه ایست برای پیوستن همراهان جدیدی به کارگزاران اداره کهریزک .

مشاور عالی مجتمع آموزشی مهدوی ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک با جمعی دیگر از دانش آموزان آن مجتمع در محل کهریزک حاضر شوند تا در معرفی این مرکز خیریه و نوع فعالیت های آن به آینده سازان جامعه ، تلاشی دوباره صورت پذیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید