واحد اداری

مساحت: 1300 مترمربع، در دو طبقه که شامل قسمت های زیر است:

واحد اداری، شامل : مدیریت ، روابط عمومی ، امور مالی، کارگزینی ، خدمات ماشینی و تدارکات

ـ مدیریت :

در حال حاضر مدیریت آسایشگاه توسط جناب آقای محمدرضا صوفی نژاد انجام می پذیرد . وی از سال 1377 عهده دار اداره آسایشگاه است . مدیریت این مجموعه شامل 4حوزه معاونت مي­باشد :

 1. سلامت
 2. توانبخشی
 3. اجرایی
 4. اداری- مالی

 

 ـ روابط عمومی:

عمده مسئولیت این واحد ، ایجاد ارتباط بین گروه های مختلف مرتبط با آسایشگاه است که شامل: مدیران و مسئولان، کارکنان، مددجویان، نیکوکاران و سایر مراجعه کنندگان می باشد. همچنین اطلاع رسانی در خصوص کارکرد و توانایی های قسمت های مختلف آسایشگاه و نیازهای ضروری این مرکز خیریه به جامعه و استقبال ، هدایت بازدید کنندگان از جمله گروه های علمی، سیاسی، اجتماعی و … برگزاری تمامی مراسمات مذهبی، شاد و … از دیگر مسئولیت های این واحد است.

ـ امور مالی و حسابداری:

حفظ و حراست از دارایي ها ، تحليل عملكرد مؤسسه و ارائه گزارشات مختلف به مديرعامل و هيأت مديره محترم ، تخصيص نقدينگي به هزينه هاي ضروري و مديريت، وجوه در جهت استفاده بهينه و تلاش در راستاي صرفه جویي، بخشي از وظایف و اهداف امور مالي مي باشد .

ـ کارگزینی و دبیرخانه:

انجام امور پرسنلی ، جذب ، سازماندهی نیروهای مورد نیاز و برنامه ریزی مناسب ساعات کاری آسایشگاه با هدف بهره وری هرچه بیشتر با هماهنگی معاونین و مدیران قسمت های مختلف انجام می شود.

 

ـ فناوری و اطلاعات:

تجهیز و به روز رسانی واحدهای مختلف آسایشگاه در استفاده از رایانه ، ایجاد و گسترش شبکه های مختلف رایانه ای که کمک بسیار موثری در افزایش و دقت کارآیی واحدهای مختلف می نماید، از مسئولیت های این واحد می باشد. تأمین سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز سیستم های موجود از دیگر عملکرد های خدمات ماشینی این مرکز است.

 

تدارکات:

تهیه و تامین نیاز واحدهای مختلف آسایشگاه با صرف کمترین هزینه ، برای یک مرکز خیریه امری حیاتی است که با فعالیت های این واحد و در ارتباط تنگاتنگ با گروه مشارکت های مردمی حاصل می گردد.

 1. واحد اداری
 2. خوابگاههای مددجویان (22 بخش)
 3. واحد های حوزه  اجرایی (آشپزخانه، سردخانه، رختشویخانه، زیباسازی و فضای سبز، نقلیه ، بازرسی )
 4. واحدهای حوزه توانبخشی و سلامت (درمانگاه، مراقبتهای ویژه، توانبخشی،فیزیوتراپی و..)
 5. شهرک‎ ها ( امید، عمید وگلها)
 6. واحد فرهنگی (کتابخانه، سرای فرهنگی و سالن اجتماعات ، مهد کودک ، مسجد و مدارس دخترانه و پسرانه ، ساختمان آفتاب و گنجینه یادمان یاران)
 7. ساختمان مهر (سالن غذاخوری کارکنان، سالن غذاخوری مددجویان، مرکز توانبخشی)
 8. مجتمع ورزشی (پوریای ولی)