آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز

با توجه به رشد روز افزون جمعیت شهری و کلان شهرها و نیاز جامعه ، در سال1380 کلنگ احداث آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز بر پایه دانش کسب شده در موسسه مادر (آسایشگاه خیریه کهریزک استان تهران) و تجربه جامعه نگر مبتنی بر خدمات توانبخشی نوین مانند توانبخشی و مراقبت در منزل (Home Care )،آموزش و توانبخشی روزانه (Day Care )،مراجعه روزانه (Day Visit) توانبخشی و نگهداری شبانه روزی (Residential Care)  بر زمین زده شد.

با همت خیّرین و نیکوکاران و بر پایه دانش و تجربه عملی آسایشگاه کهریزک تهران و با تکیه بر آخرین دستاوردهای علمی و پزشکی و مداخلات وسیع توانبخشی جامعه نگر،پروژه آسایشگاه واقع در محمدشهرکرج عملیاتی گردید. این مجموعه در زمینی به مساحت 80000 مترمربع و با 60000 مترمربع زیر بنا در 7 مجموعه تخصصی متمرکز در دو سایت پردیس شرقی و پردیس غربی  به اسامی شروع به فعالیت نمود:

1-ساختمان اقاقیا (درمانگاه دکتر حکیم زاده)                5- ساختمان نیلوفر (مرکز جامع توانبخشی کودکان معلول)

2-ساختمان یاس (مرکز جامع توانبخشی معلولان)          6-ساختمان گلها (سوییتهای سالمندی)

3-ساختمان لاله (آسایشگاه سالمندان مرد)                   7-ساختمان شقایق ( مجتمع فرهنگی- تفریحی)

4-ساختمان رز (آسایشگاه سالمندان زن) ( در دست ساخت)

– در سال 1386 مرکز جامع خدمات توانبخشی ساختمان اقاقیا درمانگاه دکتر حکیم زاده مورد بهره برداری قرار گرفته و در حال حاضر به کودکان، سالمندان و معلولان، خدمات جامع و نوین توانبخشی ارائه می دهد.

– مهر ماه 1392، مرکز جامع توانبخشی و نگهداری شبانه روزی کودکان معلول ذهنی زیر 14 سال و کلینیک توانبخشی کودکان در ساختمان نیلوفر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

-مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه کودکان مورد بهره برداری قرار گرفت.

– مرداد 1393 مرکز توانبخشی و نگهداری شبانه روزی سالمندان ساختمان گلها افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

– دی ماه 1393 مرکز توانبخشی و نگهداری شبانه روزی سالمندان زن، ساختمان نیلوفر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

-آبان 1394، مرکز توانبخشی و نگهداری شبانه روزی معلولان جسمی حرکتی ( زن و مرد) در ساختمان یاس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

– دی ماه 1394، مرکز آموزش و مراقبت روزانه  معلولان جسمی حرکتی(زن و مرد) در ساختمان یاس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

– در تیر ماه 1396، مرکز آموزش و توانبخشی روزانه و نگهداری شبانه روزی سالمندان مرد ، ساختمان لاله مورد بهره برداری قرار گرفت.

– در آبان 1396، مرکز آموزش و توانبخشی روزانه و نگهداری شبانه روزی کودکان اوتیسم، در ساختمان نیلوفر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

با توجه به آمار بالای کودکان مبتلا به اتیسم در سالهای اخیر و کاستیهایی که در زمینه آموزش و توانبخشی این اختلال وجود دارد، مرکز آموزشی و توانبخشی کهریزک جهت بررسی ریشه ای اختلال طیف اتیسم و فراگرفتن روشهای درمان و توانبخشی این اختلال در آبان 1396 با بهره گیری از به روزترین متدهای آموزشی و توانبخشی افتتاح گردید.

انواع خدمات در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز: